By móc korzystać z usług telewizji cyfrowej użytkownik powinien być wyposażony w małą antenę paraboliczną i terminal podłączony do telewizora. Nie jest konieczne posiadanie cyfrowego odbiornika telewizyjnego.


Terminal CYFRA+ można także podłączyć do:
  • magnetowidu
  • wieży HI-FI, by w pełni korzystać z dźwięku o jakości płyt kompaktowych
  • sprzętu z systemem kina domowego.

DEKODER CYFROWY

Dekoder CYFRA+ to terminal multimedialny - komputer z szybkim mikroprocesorem, wbudowaną pamięcią oraz grafiką ekranową. Wybiera częstotliwości satelitarnych transponderów, demoduluje i przetwarza cyfrowy strumień danych skompresowany w systemie MPEG2 oraz zakodowany w systemie Mediaguard.


KARTA

Dostępu do programów CYFRA+ chroni specjalnie opracowany system kodowania sygnału Mediaguard. Ich odbiór jest możliwy dzięki specjalnej karcie. Jest ona umieszczana w odbiorniku/dekoderze CYFRA+ a jej aktywacja następuje CTA CYFRA+. To właśnie stąd informacja o aktywacji karty zostaje przysłana do centrum nadawczego, skąd jest wysyłany sygnał do satelity i Abonentów pakietu CYFRA+


ANTENA SATELITARNA

W skład zestawu do odbioru CYFRA+ wchodzi także antena satelitarna o wymiarach 65 cm na 70 cm wraz z konwerterem szerokopasmowym.


PILOT ZDALNEGO STEROWANIA

Zapewnia łatwość obsługi. Wielokolorowe menu w języku polskim oraz wyświetlacz funkcji na ekranie dodatkowo ułatwiają obsługę terminala CYFRA+


ELEKTRONICZNY PRZEWODNIK PO PROGRAMACH

EPP CYFRA+ obsługiwany za pomocą pilota, pozwala w każdej chwili sprawdzić ofertę programową danego kanału. Programy można przeglądać według nazwy kanału, godzin emisji lub typu programu. Przewodnik CYFRA+ umożliwia również uzyskać informacje o aktualnie oglądanym programie - jego tytuł, nazwę emitowanego kanału oraz dokładny opis.


WYBÓR ULUBIONYCH AUDYCJI

Po zaprogramowaniu dekodera CYFRA+ będziemy mogli poruszać się wyłącznie pomiędzy naszymi ulubionymi programami.


BLOKADA WYBRANYCH PROGRAMÓW

Dekoder CYFRA+ umożliwia także blokadę wybranych kanałów, które na przykład chcemy zabezpieczyć przed dostępem małych dzieci. Używając tej funkcji, można zablokować dowolny kanał tak, że będzie on dostępny tylko po wprowadzeniu czterocyfrowego kodu.