----------------------------
NOWOŚCI

21 stycznia Cyfra+, jako pierwsza platforma cyfrowa w Polsce, wprowadza usługę HBO Digital - serwis z progr. na życzenie, bazujący na bogatej bibliotece filmów, dokumentów, seriali i produkcji rozrywkowych HBO. Usługa dostępna będzie dla użytkowników dekoderów PVR HD Cyfra+ odbierających kanały HBO i oferowana będzie bezpłatnie do końca czerwca 2008. Dzięki nowej usłudze abonenci sami będą wybierać, co w danej chwili chcą oglądać, będą również mogli wielokrotnie powracać do danego programu. Lista pozycji HBO Digital widoczna będzie dla wszystkich użytkowników dekoderów HD PVR Cyfry+ jako dodatkowa strona w bibliotece nagrań. Programy na życzenie dostępne będą na dysku dekodera w kilka dni po telefonicznym aktywowaniu usługi. Podświetlając konkretne pozycje z listy będzie można obejrzeć krótki podgląd danego programu. Oferta będzie regularnie odświeżana. Na początek znajdzie się w niej kilkanaście programów, m.in. produkcje HBO: Kompania braci (10 odcinków) i Ostateczne rozwiązanie, filmy: Syriana, Oszukać przeznaczenie 3, Animal, Firewall, Wytańczyć marzenia, Kobieta w błękitnej wodzie, a także program Przeboje na stojaka! 2007. Do końca kwietnia z serwisu HBO Digital będą mogli korzystać wyłącznie abonenci Cyfry+. W ostatnim roku Cyfra+ konsekwentnie rozwijała usługi w oparciu o nowe technologie, wprowadzając kolejno HD, PVR i VoD. W najbliższych miesiącach platforma planuje przede wszystkim rozwój oferty wideo na życzenie.

comedycentral Kanał komediowy Comedy Central od 29 stycznia, jest dostępny na pozycji 48 w pakietach Podstawowym, Komfortowym i Prestiżowym w ofercie.

hbodigital 21 stycznia Cyfra+, jako pierwsza platforma cyfrowa w Polsce, wprowadza HBO Digital, serwis z programami na życzenie, bazujący na bibliotece filmów, dokumentów, seriali i produkcji rozrywkowych HBO. Usługa dostępna będzie dla użytkowników dekoderów PVR HD Cyfra+ odbierających kanały HBO i oferowana będzie bezpłatnie do końca czerwca 2008.

 

movies24 od 12 grudnia nowy kanał filmowy trafi do oferty Cyfra+. Będą go mieli abonenci pakietu Podstawowego, Komfortowego i Prestiżowego. Movies 24 to kanał poświęcony filmom realizowanym specjalnie z myślą o małym ekranie. Ofertę tworzą produkcje telewizyjne największych dystrybutorów, m.in. Sony, Universal, Paramount i Fireworks.
Kanał proponuje szeroki wachlarz gatunków filmowych - romanse, kryminały, thrillery, oraz filmy sensacyjne i erotyczne. Movies 24 plasuje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych stacji tematycznych w Wielkiej Brytanii, gdzie ogląda go ponad 10 milionów widzów.
W grudniu Movies 24 proponuje trzy specjalne pasma programowe. W bloku "Prawdziwe historie" prezentowane będą filmy o ludziach doświadczających namiętności, radości i rozterek dnia codziennego, w kolejnym - thrillery z gwiazdorską obsadą, trzeci zaś, emitowany po 23.00, poświęcony będzie rozrywce dla dorosłych. Właścicielem Movies 24 jest grupa mediowa Sparrowhawk Media, należąca do NBC Universal - światowego lidera wśród spółek branży med- rozrywkowej

Od grudnia miłośnicy dobrych filmów i rozgrywek sportowych mogą korzystać z nowej oferty - pakietU kanałów Canal+ (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Film HD, Canal+ Sport, Canal+ Sport HD, Canal+ Sport2) dostępny będzie także jako samodzielna oferta satelitarna, niezależnie od oferty Cyfry+. Oznacza to, że możliwy będzie zakup wyłącznie kanałów Canal+, bez konieczności nabywania reszty oferty Cyfry+.

 

Pojawił się długo oczekiwany terminal HD PVR. Sprzedawany będzie wraz z anteną 80cm i konwerterem typu Twin (opcjonalnie). Na wbudowanym dysku twardym możliwe jest nagranie ponad 50 godzin programów. Uruchamianie zapisu jest niezwykle proste i ogranicza się do wciśnięcia jednego klawisza na pilocie zdalnego sterowania, jest także możliwe programowanie nagrań z poziomu timera i Elektronicznego Przewodnika po Programach EPG. Oprogramowanie terminala umożliwia pełne zarządzanie zgromaczonymi nagraniami. Oprócz usuwania w trybie ręcznym, lub automatycznym, udostępniono zabezpieczanie nagrań przed osobami niepowołanymi (np.: dziećmi). Parametry techniczne odbiornika Philips HD PVR:
dysk twardy 250 GB, w tym 100 GB na bibliotekę nagrań użytkownika,
złącza: HDMI, 2xEuro, Ethernet, USB 2.0,
wyjścia audio: stereo, SPDIF,
wejście/wyjście anteny naziemnej, 2x wejście anteny satelitarnej,
zgodność ze standardami MPEG2, HDTV, MPEG4/H.264, Dolby Digital.

FoxLife
Od 10 września został uruchomiony kanał FOXlife. Prezentuje najlepsze amerykańskie produkcje filmowe, nadawany w języku polskim przez 18 godzin na dobę, jego zawartość została specjalnie przygotowana na potrzeby rynku polskiego. Parametry nadawania; TP74 - 12.188V,SR=27500, FEC=3/4 poz.35 w odbiornikach C+

Od 2 lipca 2007
nowe kanały HD - Canal+
Film HD
- tp.14 - 11.470V, SR=27500, FEC=5/6, poz.17 w odbiornikach Cyfry+
oraz National Geographic Polska HD. tp.130 -11.117V, SR=27500, FEC=3/4,
poz.72 w odbiornikach Cyfry+. W obecnej chwili mamy już trzy kanały nadawane w jakości HD, wszystkie trzy kanały Cyfra+ posiada na wyłączność. Parametry nadawania Canal+ Sport HD - tp.110 -10.719V, SR=27500, FEC=3/4,
poz.19 w odbiornikach Cyfry+.

 
Od 2 grudnia Disney Channel trafi do oferty Cyfry+. W grudniu abonenci CYFRY+ będ± więc mogli ogl±dać takie hity Disney-a jak: Zakochany Kundel 2, Tarzan czy serial Mickey Mouse Clubhouse
 
Cyfra+ rozpoczęła testy transmisji pierwszego własnego kanału HD w wysokiej rozdzielczości. 20 października z częstotliwości 10,719 GHz pol. V włączono Canal+ HD Test. Kanał ten zgłasza się jako kodowany w Seca-MediaGuard, ale można go odebrać z odbiorników HDTV. Parametry przekazu Canal+ HD Test:
Częstotliwość: 10,719 GHz, Polaryzacja: V, SR: 27500, FEC: 3/4, VPID: 250, APID: 251, (PL)/252 (ORG), PMTPID: 1010, PCRPID: 250, TelePID: 500, SID: 4410, Stream ID: 11000
NetworkID: 318, Nazwa: TEST (H.264)

 
Od 2 paĽdziernika dotychczasowi abonenci będ± mogli ogl±dać długo oczekiwane AXN Crime i AXN Sci-Fi, oraz Cinemax2

  30 września w Cyfrze+ na kanale 45 wystartuje Kuchnia.tv, pierwszy kanał kulinarny w Polsce, prezentujący przystępną i inspirujacą kuchnię z całego ¶wiata. Producentem i nadawcą kanału jest spółka Canal+ Cyfrowy.


Wszystkie filmy emitowane na antenie CANAL+ w systemie Dolby Surround s± oznaczane. Symbol Dolby Surround pojawia się przed filmem na planszy (przy kluczyku). Aby korzystać z zalet odsłuchu dĽwięku dookólnego - niezbędne jest podłaczenie do odbiornika CYFRY+ wzmacniacza dĽwięku wielokanałowego kina domowego z wbudowanym dekoderem Dolby Pro Logic i głośnikami.

CYFRA+ to także ponad 150 cyfrowych niekodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych dostępnych automatycznie na satelicie Hot Bird, a po odpowiedniej modyfikacji instalacji antenowej dekoder CYFRY+ umożliwia także odbiór kanałów z satelity ASTRA (możliwości zależą od typu posiadanego dekodera).

Format obrazu 16:9 Posiadasz telewizor panoramiczny? Tylko w CANAL+ możesz zobaczyć filmy w formacie 16/9. Ponieważ filmy kinowe maj± różny format obrazu, zawsze istnieje konieczność dopasowania ich do rozmiaru obrazu telewizyjnego poprzez dodanie czarnych pasów (kaszetowanie) lub przez obustronne obcięcie treści obrazu w poziomie. Każdy z tych sposobów zubaża obraz przez utratę rozdzielczości, bądź przez utratę części widoku planu filmowego. Format obrazu 16/9 redukuje utratę jakości do niezbędnego minimum.